Párové poradenství

Párové poradenství je proces, který pomáhá párům řešit problémy v jejich vztahu. Cílem párového poradenství je pomoci párům zlepšit komunikaci, porozumění a vzájemné vztahy. Párové poradenství může být zaměřeno na různé oblasti, jako jsou konflikty, nevěra, sexuální problémy, komunikace a další. Je důležité si uvědomit, že párové poradenství není určeno pro každého a že ne všechny páry potřebují párové poradenství. Pokud si nejste jisti, zda by párové poradenství bylo pro vás a váš vztah vhodné, kontaktujte mě prosím.

Rodinná terapie

Rodinná terapie je specifická svým uspořádáním. Setkáváme se při společné konzultaci rodiče i děti. Každý má prostor se vyjádřit, ostatní ho poslouchají. Je vhodná, pokud se problém (symptom) jednoho člena rodiny dotýká i ostatních. Na rodinu je zde pohlíženo jako na systém, který se skládá z jednotlivců a ze vztahů mezi nimi. I symptom bývá v danou chvíli součástí systému a plní tam určitou funkci. Při společných setkáních tedy nehledáme viníka, ale snažíme se pochopit celý složitý systém. Rodinnou terapii bývá užitečné použít i při psychosomatických potížích.

Terapeutické pískoviště

Terapeutické pískoviště lze použít v individuální konzultaci (nejčastěji s dětmi, ale dobře funguje i s dospělými) nebo v rámci rodinné terapie. Pro děti jde o spontánní přirozenou hru, která je dále terapeuticky zpracovávána. Dospívající a dospělí si mohou práci s terapeutickým pískovištěm vyzkoušet dle vlastního zájmu kdykoliv během konzultace. V takovém případě si vybírají figurky, které následně staví do písku. Vytvářejí tak zcela osobité trojrozměrné obrazy, ze kterých se někdy stávají i příběhy. V ohraničeném bezpečném prostoru pískoviště tak můžeme nahlédnout na problém z trochu jiné perspektivy a nalézat tak další možná řešení. Tato metoda je vhodná i pro práci s traumatem.

Individuální poradenství

Konzultace probíhá s jednou osobou. Jde o rozhovor na téma, které v rámci psychologického poradenství potřebujete prozkoumat. Společně pak nacházíme různé možnosti řešení. I při individuálním setkání se můžeme věnovat širšímu vztahovému kontextu. Upřednostňuji osobní setkání, online rozhovory pouze výjimečně.

Adresa

  • Krakonošovo náměstí 133, 541 01 Trutnov
  • 1. patro budovy (vchod z náměstí)

Kontakty

  • Email: mladkovakveta@seznam.cz
  • Telefon: +420 604 829 227

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.